Home

Kahramanmaraş ilçeleri

KAHRAMANMARAŞ ilçeleri alfabetik sırasına göre gösterilmiştir. KAHRAMANMARAŞ ilçelerine bağlı mahalle, köy sayıları ve isimleri listelenmiştir. KAHRAMANMARAŞ ilinin plakası 46, KAHRAMANMARAŞ ilinin ilçe sayısı 11, KAHRAMANMARAŞ ilinin mahalle sayısı 707, KAHRAMANMARAŞ ilinin köy sayısı 0 Kahramanmaraş ilçeleri nüfusu 2020, ilçe nüfusları cinsiyete göre nüfus istatistikleri ve yıllara göre nüfus sayımları

Kahramanmaraş İlçeleri. Kahramanmaraş ilçeleri listesinde, ilçenin Kahramanmaraş merkezine olan mesafesi, ilçe alanı ve rakım değeri gösterilmektedir. Kahramanmaraş ilçeleri haritasında her pindeki harf ilçe isminin ilk harfidir. İlçe. İlçe Alanı. Mesafe. İlçe Rakım. Afşin. 1502 km 2 Kahramanmaraş'ın ilçeleri nelerdir, Kahramanmaraş'ın kaç ilçesi var, Kahramanmaraş merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. ÖZEL HABER 26.03.2020, 12:1

Kahramanmaraş'ın İlçeleri Nelerdir? Kahramanmaraş şehrinin 11 tane ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler kapsamında Onikişubat ve Dulkadiroğlu büyükşehir metropol ilçeleri olarak kabul edilmektedir. Öbür ilçelerinden alanı en büyük nüfusu en fazla olan ilçesi Elbistan'dır. Kahramanmaraş ilinin ilçe isimleri şu şekilde. Kahramanmaraş ilinin ilçeleri ve merkez ilçeleri. Kategori: ilçeler kahramanmara ş İlk yayınlanma: 16.3.09 Güncellenme: 2020-10-04T22:11:25Z. Haritada Kahramanmaraş ili ve ilçeleri : Kahramanmaraş ilinde ikisi merkez ilçe olmak üzere toplam 11 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler nüfus sayılarıyla birlikte şöyledir: Afşin (82.000) Andırın (35.000) Çağlayancerit (25.000.

KAHRAMANMARAŞ İLÇELERİ - nufusune

İlçeleri. Kahramanmaraş'ın biri merkez olmak üzere on ilçesi vardır. Merkez: 1990 sayımına göre toplam nüfûsu 360,481 olup, 228.129'u ilçe merkezinde, 132.352'si köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağına bağlı 77, Süleymanlı bucağına bağlı 10, Yeniköy bucağına bağlı 13 köyü vardır. İlçe toprakları dalgalı düzlüklerden meydana gelir. Kuzeybatısında. Kahramanmaraş İlçeleri. Kahramanmaraş ilinde toplam 11 ilçe bulunmaktadır. İlçe haritası ve mahalleleri için, ilçe adına tıklayınız. » Afşin » Andırın » Çağlayancerit » Dulkadiroğlu » Ekinözü » Elbistan » Göksun » Nurhak » Onikişubat » Pazarcık » Türkoğl Kahramanmaraş İlçeleri Kahramanmaraş'ın merkez nüfusu 400.000'in üzerindedir. Merkez nüfusuyla Türkiye'nin 16. büyük şehridir. Genel toplam nüfusuyla bir milyonu aşan 19 ilden. Kahramanmaraş'ın ilçeleri Vikipedi, özgür ansiklopedi. Kahramanmaraş il haritası . Kahramanmaraş ilinin 11.

Kahramanmaraş'ın İlçeleri Kahramanmaraş, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nin doğusunda yer alan büyük bir kenttir. Nüfusu 1 milyonun üzerinde olan şehrin doğusunda Adıyaman , batısında Adana , kuzeyinde Sivas , Malatya , Kayseri ve güneyinde Osmaniye ve Gaziantep yer almaktadır En son verilere göre tüm ilçeleri baz alındığı zaman Kahramanmaraş'ın nüfusu şu an 1.154.102 olarak öne çıkmaktadır. Bu nüfusun önemli bir kısmı Metropol olarak öne çıkan Dulkadiroğlu ilçesi ile onikişubat ilçelerinde yer almaktadır. 2020 yılı itibariyle güncellenmiş olarak nüfus artışının yüzde olarak oldukça yüksek noktaya çıktığını dile getirmek. Kahramanmaraş İlçeleri. Onikişubat, Türkiye'nin Kahramanmaraş ilinin bir ilçesi. 12 Kasım 2012'de TBMM'de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Kahramanmaraş merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olmuştur. 418.379 kişilik nüfusuyla Kahramanmaraş'ın en büyük ilçesidir. İlçenin adı Maraş'ın Fransız ve Ermeni. Kahramanmaraş'ın İlçeleri Nelerdir? Kahramanmaraş şehrinin 11 tane ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler kapsamında Onikişubat ve Dulkadiroğlu büyükşehir metropol ilçeleri olarak kabul edilmektedir. Öbür ilçelerinden alanı en büyük nüfusu en fazla olan ilçesi Elbistan'dır. Kahramanmaraş ilinin ilçe isimleri şu. Kahramanmaraş'ın İlçeleri Nelerdir? Toplamda 11 tane ilçesi bulunan Kahramanmaraş, Türkiye'nin sürekli olarak gelişme gösteren en önemli şehirleri içerisinde yer almaktadır. Hem.

Kahramanmaraş İlçeleri. Afşin Andırın Çağlayancerit Ekinözü Elbistan Göksun Nurhak Pazarcık Türkoğlu. Tüm iller; Diğer. İstiklal Marşı Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi Avrupa Birliği Avrupa Futbol Şampiyonası Birleşmiş Milletler Dünya Kupası Futbol Eski Cumhurbaşkanları G-8 Gayri Safi Milli Hasıla Gayri Safi Yurtiçi Hasıla İKÖ İl Telefon Kodları İl Trafik. Kahramanmaraş İlçeleri Nüfusu; Kahramanmaraş Nüfusu Yaş Grupları ; Kahramanmaraş Aldığı Verdiği Göç Bilgileri; Kahramanmaraş Nüfus Yoğunluğu. Yüzölçümü 14.525 km 2 olan Kahramanmaraş ilinde kilometrekareye 80 insan düşmektedir. Kahramanmaraş nüfus yoğunluğu 80/km 2 'dir. Kahramanmaraş Nüfusu 2021. Kahramanmaraş 2021 nüfusu, tahmini verilere göre 1.175.951.

Kahramanmaraş İlçeleri Nüfusu - nufusu

  1. Kahramanmaraş'ın Popüler İlçeleri Elbistan. Merkezle arası yaklaşık 150 km olan ilçe, Kahramanmaraş'ın en popüler yerlerinden birisidir. Ceyhan Nehri'nin başlangıç pınarı olan ve bu ismiyle anılan Pınarbaşı bu ilçede yer alır. Pınarbaşı'nın çevresinde mesire alanları, bisiklet yolları ve kafe ve restoranlar bulunur. Elbistan'da konaklamayı.
  2. KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİ. Kahramanmaraş'ta geliş güzel bırakılan çöp konteynırlarının araçlarına zarar verdiğini iddia eden vatandaşlar, yetkililere yaşanan sorunun çözümü için çağrıda bulundular. Kahramanmaraş'ta jandarma trafik timleri, kent genelinde okul taşıtlarına yönelik denetimlerde bulundu.
  3. Kahramanmaraş ile diğer iller arası mesafeler ve yollar. Buradaki iller arası mesafe, il-ilçe mesafe ve ilçeler arası mesafe bilgilerinin tamamı Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi verileri ile Google Maps Api'den elde edilen verilerin uzun çaba ve uğraşlar sonucunda derlenmesiyle oluşturulmuştur

Kahramanmaraş İlçeleri Haritas

Kahramanmaraş ilinin 11 ilçesi vardır: Dulkadiroğlu ve Onikişubat, büyükşehir metropol ilçeleridir. Diğer ilçelerinden nüfusu ve alanı en büyük ilçesi Elbistan'dır. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kahramanmaraş'ın ilçeleri. Home; News; Random Article; Install Wikiwand; Send a suggestion; Uninstall Wikiwand; Our magic isn't perfect. You. Kahramanmaraş Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Kahramanmaraş konumu ise 37° 34' 30.9900'' Kuzey ve 36° 55' 22.1556'' Doğu gps koordinatlarıdır. Yüzölçümü 14,525 km2 olan Kahramanmaraş, alan olarak Türkiye'nin 12. en büyük şehridir Kahramanmaraş Haritası. Detaylı Kahramanmaraş il haritası. Türkiye, Kahramanmaraş haritası üzerinde incelemeler yapın.Harita üzerinde sol taraftaki menüleri kullanarak uydu haritası ve normal harita görünümüne geçebilirsiniz.Haritanın altında, Kahramanmaraş ilçeleri listelenmiştir Kahramanmaraş ilinin ilçeleri kategorisindeki sayfalar. Bu kategoride toplam 1 sayfa bulunmaktadır ve şu anda bunların 1 tanesi görülmektedir. Kahramanmaraş'ın ilçeleri Sayfa en son 18.45, 14 Nisan 2020 tarihinde değiştirildi. Metin Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı altındadır.

Kahramanmaraş'ın İlçeleri Nelerdir? Kahramanmaraş İlçeler

Kahramanmaraş ilinin ilçeleri ve merkez ilçeleri - Laf Sözlü

  1. KAHRAMANMARAŞ - İlçele
  2. Kahramanmaraş Haritası Nerede ve Kahramanmaraş İlçeler
  3. Kahramanmaraş'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede
  4. Wikizero - Kahramanmaraş'ın ilçeler

Kahramanmaraş İlçeleri: Kahramanmaraş'a Yolculuğa Çıkmadan

  1. Kahramanmaraş İlçeleri Nelerdir
  2. Kahramanmaraş İlçeleri Fotoğrafları - Foto Galerisi - foto

Kahramanmaraş Haritası: Kahramanmaraş İlçeleri Nelerdir

Şanlıurfa Gezi Rehberi - Detaylı Şanlıurfa GezilecekSeralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİ haberleri - haber, gündem

Harmancık seçim sonuçları 2019 Bursa ilçeleri yerel seçim

Kahramanmaraş Haber - Son Dakika Kahramanmaraş Haberleri

Adana Hakkında - Bungalow Oteller - Bungalowlar | BungalovGündüzbey Haber, Gündüzbey Son Dakika Haberleri - HaberlerDenizli'nin Neyi Meşhur