Home

Nisâ Suresi 25. Ayet arapçası ve türkçesi

Nisâ Suresi 25. ayeti ne anlatıyor? Nisâ Suresi 25. ayetinin meali, Arapçası, anlamı ve tefsiri Nisâ Suresi 25. Ayetinin Arapçası 4. Sure. Nisâ Suresi 25. Ayet Meali, Nisâ 25, 4:25. Sizden kimin, hür mü'min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü'min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. Allah, sizin imanınızı daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost tutmamaları hâlinde, sahiplerinin izniyle onlarla evlenin. Kaf Suresi 25. ayeti ne anlatıyor? Kaf Suresi 25. ayetinin meali, Arapçası, anlamı ve tefsiri.. 42. Sure. Şûra Suresi 25. Ayet Meali, Şûra 25, 42:25. O, kullarından tövbeyi kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir

Nisâ Suresi 25. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve ..

  1. Nisâ Suresi 24. Ayeti Türkçe Meali ve Arapça Okunuşu - İnsan Dergisi, Okumak nefes almaktır. 4-Nisâ Suresi | 24. Ayet. وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَٓاءِ اِلَّا مَا مَلَكَتْ اَيْمَانُكُمْۚ كِتَابَ اللّٰهِ عَلَيْكُمْۘ وَاُحِلَّ لَكُمْ.
  2. 4. Sure. Nisâ Suresi 26. Ayet Meali, Nisâ 26, 4:26. Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi.
  3. Nisâ Suresi 34. Ayeti Türkçe Meali ve Arapça Okunuşu - İnsan Dergisi, Okumak nefes almaktır. 4-Nisâ Suresi | 34. Ayet. اَلرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَٓاءِ بِمَا فَضَّلَ اللّٰهُ بَعْضَهُمْ عَلٰى بَعْضٍ وَبِمَٓا اَنْفَقُوا مِنْ.
  4. 25.03.2021. 0. 17 REKLAM ALANI. Nisâ Suresi 59. ayeti ne anlatıyor? Nisâ Suresi 59. ayetinin meali, Arapçası, anlamı ve tefsiri Nisâ Suresi 59. Ayetinin Arapçası:.
  5. Nisâ Suresi 163. Ayeti Türkçe Meali ve Arapça Okunuşu - İnsan Dergisi, Okumak nefes almaktır. 4-Nisâ Suresi | 163. Ayet

Nahl Suresi 90. Ayet Tefsiri Toggle navigation Kur'an-ı Kerim. Anasayfa (current) Sözlükte adalet, Doğru hareket etmek, hakka ve hakikate göre hüküm vermek, eşit olmak, eşit kılmak gibi mânalara gelen bir isim olup ahlâk ve hukuk terimi olarak, bireysel ve sosyal yapıda dirlik ve düzenliği, hakkaniyet ve eşitlik esaslarına uygun şekilde davranmayı sağlayan bir. Ahkaf Suresi 25. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri. Ahkaf Suresi 25. Ayetinin Arapçası:تُدَمِّرُ كُلَّ شَيْءٍ بِاَمْرِ رَبِّهَا فَاَصْبَحُوا لَا يُرٰٓى اِلَّا مَسَاكِنُهُمْۜ كَذٰلِكَ نَجْزِي الْقَوْمَ ا. Mücâdele Suresi 7. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri. Mücâdele Suresi 7. Ayetinin Arapçası:اَلَمْ تَرَ اَنَّ اللّٰهَ يَعْلَمُ مَا فِي السَّمٰوَاتِ وَمَا فِي الْاَرْضِۜ مَا يَكُونُ مِنْ نَجْوٰى ثَلٰثَةٍ اِ.

Nisâ Suresi 25. Ayet Meali, Nisâ 25, 4:2

NİSÂ Suresi Latin Harfli Okunuşu ve Türkçe Meali. Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından,onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. Nisâ kadınlar demektir Tûr Suresi 39. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri. Tûr Suresi 39. Ayetinin Arapçası:اَمْ لَهُ الْبَنَاتُ وَلَكُمُ الْبَنُونَۜ Tûr Suresi 39. Ayetinin Meali (Anlamı):Demek, ey müşrikler, beğenmediğiniz. En'âm Suresi 163. Ayeti Türkçe Meali ve Arapça Okunuşu - İnsan Dergisi, Okumak nefes almaktır. 6-En'âm Suresi | 163. Ayet. لَا شَر۪يكَ لَهُۚ وَبِذٰلِكَ اُمِرْتُ وَاَنَا۬ اَوَّلُ الْمُسْلِم۪ينَ. About JW Player 6.6.3896... O'nun hiçbir ortağı yoktur. Ben böyle emrolundum. Nûr Suresi 26. Ayet. Ayeti Dinle. Meal Ekle/Çıkar . Arapça Metin Türkçe Transcript Abdulbaki Gölpınarlı Meali Abdullah-Ahmet Akgül Meali Abdullah Parlıyan Meali Ahmet Tekin Meali Ahmet Varol Meali Ali Bulaç Meali Ali Fikri Yavuz Meali Bahaeddin Sağlam Meali Bayraktar Bayraklı Meali Besim Atalay Meali (1965) Cemal Külünkoğlu Meali Diyanet İşleri Meali (Eski) Diyanet İşleri. Nisâ Suresi 86. Ayet. Ayeti Dinle. Meal Ekle/Çıkar . Arapça Metin Türkçe Transcript Abdullah-Ahmet Akgül Meali Abdulbaki Gölpınarlı Meali Abdullah Parlıyan Meali Ahmet Tekin Meali Ahmet Varol Meali Ali Bulaç Meali Ali Fikri Yavuz Meali Bahaeddin Sağlam Meali Bayraktar Bayraklı Meali Besim Atalay Meali (1962) Cemal Külünkoğlu Meali Diyanet İşleri Meali (Eski) Diyanet İşleri.

Kaf Suresi 25. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve ..

Nisâ Suresi 24. Ayeti Türkçe Meali ve Arapça Okunuşu ..